Zvětšení 40-2000x. Je vybaven binokulární otočnou hlavicí. Hlavice má sklon 30 stupňů a je otočná kolem své osy v rozsahu 360 stupňů. Pracovní stolek 140x155 mm. Pohyb je v krocích po 25 mm pro hrubé ostření a 0,002 mm pro jemné ostření.
Biologický binokulární mikroskop Levenhuk 850B je ideální k biochemickému, patologicko-anatomickému, cytologickému, hematologickému, urologickému, dermatologickému, biologickému a obecně klinickému výzkumu v laboratořích libovolné lékařské instituce. Umožňuje zkoumání pomocí metody jasného i temného pole.
Je vybaven binokulární otočnou hlavicí. Revolvingový nosič umožňuje použití čtyř objektivů. Hlavice má sklon 30 stupňů a je otočná kolem své osy v rozsahu 360 stupňů. Mikroskop je vybaven klasickým Koehlerovým systémem osvětlení s nastavením clony zorného pole a apertury.
Zaostřovací mechanismus je vybaven integrovaným makrošroubem a mikrošroubem. Přesnost zaostření se dosahuje díky vertikálnímu pohybu pracovního stolku vůči pevnému objektivu pomocí zaostřovacích šroubů. Dvousouřadnicový pracovní stolek se pohybuje horizontálním i vertikálním směrem. Rozměry pracovního stolku jsou 140x155 mm. Posun zaostřovacího mechanismu a pracovního stolku je plynulý, nezasekává se a neklade odpor. Pohyb je v krocích po 25 mm pro hrubé ostření a 0,002 mm pro jemné ostření.
Osvětlovací systém mikroskopu je vybaven halogenovou žárovkou 6V/20W s plynulou regulací jasu.
Mikroskop je vybaven zabudovaným kondenzorem pro pozorování v temném poli, který je v činnosti, pokud je Abbeův kondenzor vysunut do maximální výšky. Chcete-li jej aktivovat, otáčejte kroužkem regulace osvětlení proti směru hodinových ručiček, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Po otočení ve směru hodinových ručiček se vrátíte do režimu jasného pole. Metoda pozorování v temném poli v procházejícím světle se používá k získání obrazu transparentních objektů, které jsou při použití metody jasného pole neviditelné. Tato metoda se často využívá například při hemoskenování, unikátní metodě vyšetření krve.
O metodě pozorování v temném poli:
Po opuštění kondenzoru nezmění hlavní část světelných paprsků při průchodu transparentním preparátem svůj směr, takže vytvářejí svazek ve tvaru dutého kužele a nedosáhnou objektivu (který se nachází uvnitř kužele).
Pozorovaný obraz se v mikroskopu vytváří pomocí pouze malé části paprsků, jež dovnitř kužele rozptýlily mikročástečky preparátu a které následně prošly objektivem. V důsledku toho se na temném pozadí v zorném poli zobrazí jasný obraz těch prvků struktury preparátu, jejichž index lomu se liší od okolního prostředí. U velkých částic jsou viditelné pouze světlejší hrany rozptylující světlo.
Upozornění: Mějte na paměti, že síťové napětí ve většině evropských zemí je 220 - 240 V. Chcete-li svůj přístroj používat v zemi s odlišnou normou síťového napětí, nezapomeňte, že je naprosto nezbytné použít napěťový měnič.